Poduszka ortopedyczna sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas snu co przekłada się na pozbywanie się dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego. To wskazane leczenie jest bardzo efektywne i skuteczne. Poduszka ortopedyczna to ważny element procesu leczenia urazów kręgosłupa. Właściwa fizjoterapia przy jej wykorzystaniu jest skuteczniejsza, gdyż biorąc pod uwagę strukturę anatomiczną człowieka i jego indywidualne rozmiary można dobrać poduszkę idealną dla każdego użytkownika.

Poduszka ortopedyczna – poduszka rehabilitacyjna, medyczna, profilowana – wiele nazw jedno działanie

Standardowa poduszka profilowana jest najczęściej stosowaną poduszką medyczną do spania. Dzięki swojemu falistemu przekrojowi podnosi odpowiednio ukośny odcinek szyjny. Pianka memory, zapewnia właściwe podparcie odcinka lędźwiowego i pozostawia kręgosłup w prawidłowym ułożeniu podczas snu. W często nawet niewielkich zmianach w fizjologii naszego ciała mogą pojawić się nieprzyjemne bóle kręgosłupa. Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna, która dostosuje się do naszego kręgosłupa będzie naszym sprzymierzeńcem w walce z bólem. Niepoprawnie dobrana poduszka również może powodować bóle kręgosłupa i stawów. Aby wybrać odpowiedni materac i poduszkę, warto zapoznać się z danymi technicznymi lub skontaktować się z producentem w celu dobrania odpowiedniego modelu i twardości. Poduszka ortopedyczna jest idealnym wyposażeniem dla prawie każdego. Wszystko dlatego, że może ona być stosowana na nim po zabiegu kręgosłupa, ale także dyskopatii, dolegliwości krążeniowej i wielu innych przypadkach. Poduszka ortopedyczna to wybór zdrowotny. Jest świetną opcją na poprawę komfortu i pozycji ciała w trakcie snu. Poduszka ortopedyczna to wspaniała rzecz dla nas nie tylko od święta, ale w ciągu całego życia.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki ortopedyczne to produkty, które różnią się między sobą rodzajem tkaniny, wypełnienia, ilością przeszyć i rodzajem kołnierza. Co więcej, każdy z nas preferuje inny materiał, a także kolor wybranej poduszki. Dostępne są także w wielu rozmiarach i kształtach, aby mogły one dostosować się do sylwetki pacjenta. Są one faktycznie używane do leczenia różnych schorzeń stawu skokowego, bólów pleców oraz kręgosłupa, ale są także idealnym środkiem zapobiegającym powstawania bólu. Kształt profilowanych części poduszek wspiera naturalną fizjologię kręgosłupa. Poduszka ta nadaje się do leżenia na brzuchu, żeby odciążyć odcinek szyjny lub na boku, jednak nie każdy model poduszki dostosowany jest do spania na boku i plecach.

Prawidłowo ustawiony i wyprostowany kręgosłup daje nam zdrowie, kondycję oraz witalność. Czynnikiem decydującym o jego prawidłowym uformowaniu są treningi, specjalistyczne ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja. Kręgosłup jest najważniejszym i najbardziej uniwersalnym działem naszego ciała. Jego profilaktyka i leczenie wpływają na zdrowie całego organizmu. Standardowe poduszki, na których leży większość z nas, są wykonane z materiałów nieszczelnych i nieprzyjaznych przyjmowaniu ciepła. Warto zdać sobie sprawę, że nasze właściwe odpowiednie leżenie ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dzięki ergonomicznym poduszkom ortopedycznym możemy również pozbyć się problemów z kręgosłupem spowodowanych np. niewłaściwą pozycją podczas snu.

Poduszki ortopedyczne do spania

Bardzo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze poduszki ortopedycznej do spania, jest materiał. Często jest on różny, a zależy od rodzaju naszej skóry. Jeśli mamy wrażenie, że nie dopasowujemy się do poduszki możemy wtedy poprosić o poduszkę z innym rodzajem poszewki – bawełnianym, frotte lub welur. Tylko dzięki odpowiedniemu dobieraniu kształtu poduszek do pozycji spania zapewniamy sobie zdrowy sen. Przede wszystkim od szerokości poduszki zależy jej sprężystość, ale równie ważna jest gęstość materiału. Poduszka z miękkiej pianki poliuretanowej jest wyjątkowo mięciutka i ciepła. Doskonale przylega do ciała, łatwo podnosi napięcie mięśni i usprawnia ich działanie. Poduszki o średniej twardości powinny zapewnić każdemu komfort użytkowania.