Na początku zbierzmy potrzebne narzędzia, a więc do instalacji niezbędne będą: poziomica, wiertarka z odpowiednimi wiertłami dopasowanymi do rodzaju ścian, młotek, dłuto, klucz nastawny, pistolet z ładunkiem silikonowym, miarka, szpachelka, sznurek do uszczelniania oraz gips. Następnie przechodzimy do instalacji kanalizacji. W tym miejscu musimy na początku zmierzyć rozstaw rur, odpowiedzialnych za doprowadzanie ciepłej i zimnej wody. Rysujemy dwie linie, zaznaczając tym samym miejsca na montaż baterii. Wysokość dostosowujemy do swoich indywidualnych potrzeb. Gdy mamy już przygotowane punkty na baterię, przechodzimy do kolejnego kroku, w którym prowadzimy przejścia na wpuszczone w ścianę rury. Do tego stosujemy dłuto i młotek, przejścia przygotowujemy odpowiednie do rur. Gdy rury zostaną wpuszczone, wówczas możemy część z nich zamurować, aczkolwiek w miejscach gdzie są wykonane złączki należy zamontować osłonki, które pozwolą nam na szybki dostęp w czasie awarii.

Następna część dotyczy instalacji brodzika i tutaj na wstępie należy zamocować w otworach wylotowych części instalacji spustowej. Później dokręcić całość a uszczelkę pozostawić pod brodzikiem. Teraz do brodzika należy przymocować listwy, które umożliwią nam montaż do ściany, zachowując wysokość adekwatną do odległości instalacji spustowej. Na tym etapie możemy także brodzik delikatnie podnieść z jednej strony do góry, tak by lepiej spływała woda. Następnie całość należy skleić profesjonalnym klejem, włącznie z instalacją rury odpływowej.

Na końcu pozostaje nam zabezpieczenie kabiny prysznicowej gipsowymi kafelkami oraz uszczelnienie całości silikonem. Gdy zainstalujemy już baterię i drążek, to możemy przejść do montażu drzwi kabinowych. W tym celu przymierzamy jedno skrzydło drzwi kabinowych i zaznaczamy punkty mocowania przy pomocy poziomicy. Wiercimy otwory w przygotowanych wcześniej miejscach, nakładamy silikon wzdłuż drzwiczek i tak samo postępujemy w przypadku drugiego skrzydła drzwi kabinowych. Jeżeli chcemy wprowadzić do kabiny drzwi przesuwne, wówczas pozostaje nam jeszcze montaż prowadnicy, którą montujemy za pomocą śrub, które należy odpowiednio wyregulować. Wprowadzając drzwi, sprawdzamy poziomicą pion i poziom. Całość łączymy silikonem oraz odpowiednimi śrubami, które na zakończenie należy zabezpieczyć nakładkami.