Baterie podtynkowe są jednym z bardziej modnych obecnie na rynku produktów, szczególnie dlatego, że nie tyle stanowią nieodłączny element łazienki, a bardziej swoim kunsztem tworzą ozdobę dla niej. Warto jednak, zadbać o baterie podtynkowe w momencie planowania pomieszczenia, gdyż na późniejszym etapie, zainstalowanie tego produktu wymaga sporego remontu.

Jakie są zalety baterii podtynkowych?

Otóż, jest to produkt niezwykle minimalistyczny. Na zewnątrz w ścianie widzimy jedynie narzędzia służące do sterowania baterią, zaś wszelkie techniczne strony tego produktu znajdują się pod tynkiem, glazurą czy też każdą inną formą okładziny ściennej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, cała armatura łazienkowa zyskuje dodatkowe walory estetyczne, a sama bateria łazienkowa zajmuje niewiele miejsca, spełnia swoje funkcje i jest łatwa do utrzymania w czystości. Ten rodzaj baterii łazienkowej idealnie sprawdzi się w łazienkach o niewielkich rozmiarach, a także we wnękach.

Z baterii podtynkowych możemy skorzystać z każdym z rodzajów armatury, czyli pod umywalką, nad wanną czy też pod prysznicem. Do wyboru mamy różne modele baterii podtynkowej, zarówno bardziej wzorzyste, jak i te mniej, a co więcej stale przybywa nowych prototypów, dzięki czemu możemy cały czas liczyć na jeszcze bardziej unowocześnione wersje produktu. W zależności od upodobań, możemy skorzystać z modeli jednouchwytowych, tak zwanych mieszających wodę zarówno ciepłą, jak i zimną, bądź bardziej rozbudowanych czyli dwu uchwytowych, zaprojektowanych z dwoma osobnymi pokrętłami. W sklepach również możemy znaleźć baterie z termostatem, które umożliwiają dokładne ustawienie temperatury wody. Decydując się na barie podtynkowe, warto zawsze montować je z tego samego zestawu, gdyż jedynie w ten sposób możemy sobie zagwarantować łatwość montażu.

Oprócz dużych walorów baterii podtynkowej, pojawiają się również jej minusy. Przede wszystkim w sytuacji awarii, niekiedy, aby w pełni naprawić usterkę, jest konieczność rozkuwania ścian. Oczywiście zawsze przed pełną instalacją, należy pozostawić niezbędną osłonkę do łatwego dostępu. Dla zwiększenia gwarancji wyboru odpowiedniego produktu, warto kupować wszystkie elementy armatury od znanych producentów, posiadających na rynku sprzedaży długoletnią renomę.